آمادگی استان گیلان برای راه‌اندازی پرواز رشت-باکو-آستراخان

ا امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (1 امتیازات, متوسط: 5٫00 از 5)
Loading...

به گزارش چارترزنیوز از رشت، مصطفی سالاری امروز در  در دیدار با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور همکاری با دولت‌های منطقه خزر در استانداری گیلان اظهار داشت: نقش استان گیلان در توسعه‌ روابط بین دو کشور ایران و سوریه بسیار اثرگذار و حائز اهمیت است.

استاندار گیلان با اشاره به تاکیدات رئیس جمهور ایران در خصوص تقویت روابط دو کشور ایران و روسیه خاطرنشان کرد: سفیر روسیه در ایران همواره پیگیری‌های مستمری را در راستای رسیدن به توسعه با تقویت روابط اقتصادی دو کشور دنبال می‌کند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه افزایش ارتباط بخش‌ خصوصی دو کشور ایران و روسیه در گسترش تعاملات و ارتباطات دو کشور بسیار حائز اهمیت است گفت: بخش‌ دولتی ایران و روسیه باید زمینه فعالیت‌های بخش‌ خصوصی را در دو کشور فراهم کنند.

سالاری با تاکید بر اینکه توسعه روابط تجاری دو کشور ایران و روسیه با اقدامات مختلف باید به طور ویژه تسریع یابد خاطرنشان کرد: راه‌اندازی پرواز رشت-باکو-آستراخان
می‌تواند در افزایش ارتباط تجاری و سفرهای تفریحی دو کشور ایران و روسیه اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان آمادگی دارد تا به منظور تسهیل و تداوم راه‌اندازی پرواز رشت-باکو-آستاراخان نصف ظرفیت این پرواز را به صورت چارتر درنظر بگیرد بیان کرد:  افزایش هماهنگی تجار دو کشور ایران و روسیه برای تعیین قیمت کالاها در سرای تجاری ایرانیان مستقر در آستراخان ضرورت دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه با این اقدام به درستی می‌توان موجب انگیزه‌ تجار روسی و ایرانی برای حضور در بازارهای دو کشور شد خاطرنشان کرد: پیوند منطقه آزاد انزلی با منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان موقعیتی مطلوب و اثرگذار در راستای افزایش تعاملات دو کشور است.

سالاری با تاکید بر اینکه ایجاد یک شعبه از بانک روسی در منطقه آزاد انزلی روند تبادلات بانکی بین دو کشور را تسهیل می‌دهد بیان کرد: الکترونیکی کردن روابط تجار دو کشور از طریق اتاق‌های بازرگانی اقدامی موثر در تسریع روند ارتباط تجاری و اقتصادی ایران و روسیه است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان  با اشاره به اینکه تعیین تعرفه ترجیحی می‌تواند تحول تجاری برای دو کشور ایران و روسیه را فراهم کند تصریح کرد: استان گیلان به منظور افزایش تعاملات تجاری و اقتصادی با آستراخان روسیه آمادگی لازم را دارد.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Site Footer