آمار پروازهای بهمن ماه امسال

ا امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (1 امتیازات, متوسط: 5٫00 از 5)
Loading...
آمار شرکت فرودگاه‌ها حاکی از آن است که در بهمن امسال ۳۵ هزار و ۷۳ پرواز در فرودگاه‌های کشور نشست و برخاست داشته‌اند که نسبت به بهمن پارسال ۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

به گزارش چارترزنیوز به نقل از تسنیم ، مطابق  آمار شرکت فرودگاه‌ها در دومین ماه زمستان امسال ۳۵۰۰۷ نشست و برخاست در فرودگاه‌های تحت تملک این شرکت انجام و ۴ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۶۵۱ مسافر جابجا شده‌ است.

همچنین بیش از ۴۰ میلیون تن بار در فرودگاه‌های کشور جابجا شده که نسبت به بهمن سال ۹۵ بالغ بر ۶ درصد رشد داشته است.

در این بین فرودگاه مهرآباد با ۱۱ هزار و ۶۱۹ فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داد و با جابجایی بیش از یک میلیون و ۴۱۸ هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بود.

فرودگاه مشهد با ۵۱۴۳ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۷۳۰ هزار مسافر دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی(ره) نیز با ۳۹۶۰ فروند نشست و برخاست و پذیرش نزدیک به ۵۸۶ هزار مسافر از این نظر در جایگاه سوم قرار دارد و از طرفی با ارسال و پذیرش حدود ۱۰ میلیون و ۴۴۰ هزار کیلوگرم بار، رتبه نخست را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

 سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای این ماه ۲۹ هزار و ۳۴۶ فروند است که طی آن نزدیک به سه میلیون و ۵۰۱ هزار مسافر و نزدیک به ۲۵ میلیون و ۷۵۷ کیلوگرم بار منتقل شده ‎است.

با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با ۴۳۵۱ فروند نشست و برخاست، نزدیک به ۶۲۴ هزار اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۴ میلیون و ۷۹۰ هزار کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با ۲۵۹۳ فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش ۲۵۷ هزار و ۵۸۰ مسافر و ارسال و پذیرش بیش از یک میلیون و ۹۷۶ هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

سهم پروازهای خارجی بهمن ماه در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نیز نشست و برخاست ۵۷۲۷ فروند هواپیما است که طی آن نزدیک به ۸۱۹ هزار مسافر و بیش از ۱۴ میلیون و ۶۱۸ هزار کیلوگرم بار منتقل شده‎اند.

در این بخش هم فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست ۳۸۴۹ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از ۵۸۴ هزار مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به ۱۰ میلیون و ۴۰۷ هزار کیلوگرم بار، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی ۷۹۲ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از ۱۰۶ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از یک میلیون و ۹۶۷ هزار کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست ۲۷۰ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش حدود ۳۳ هزار و ۵۵۲ مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۷۰۸ هزار کیلوگرم بار در رتبه‎های دوم و سوم قرار گرفته‎اند.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Site Footer