اطلاعات پرواز و شماره تلفن فرودگاه خرم آباد

ا امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هنوز امتیاز دهی نشده است)
Loading...

اطلاعات پرواز فرودگاه خرم آباد :

مقاصد پروازی خرم آباد ،تهران و مشهد است.

ایرلاین های فعال در فرودگاه خرم آباد

شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه خرم آباد شامل ایرلاین های تابان ،ماهان، ایران ایر میشود.

تلفن فرودگاه خرم آباد :

۰۶۶۱-۱۱۹

توضیحاتی درباره فرودگاه خرم آباد :
در جنوب شهر خرم‌آباد،فرودگاهی بنام فرودگاه خرم‌آباد  قرار دارد.خرم آباد در غرب ایران واقع شده است. اولین هواپیما در سال ۱۳۰۴ در این فرودگاه به زمین نشست.در اواسط سال ۱۳۲۲ در جریان جنگ جهانی دوم توسط متفقین مقابل کمپ نظامی بدرآباد که مقر نیروهای رزمی و نظامی هندی،انگلیسی، آمریکایی بود، باند فرودگاه خرم‌آباد درعرض ۲۰ متر و در طول ۱۸۰۰ متر مهیا شد و فقط برای هواپیماهای نظامیان استفاده می‌شد. در آن زمان باند فرودگاه خاکی بود.
با پایان یافتن جنگ جهانی دوم تا مدتی هواپیماها هفته‌ای یک بار خانواده افسران نظامی را از خرم‌آباد به تهران می‌بردند. تا اینکه شرکت ملی نفت ایران و شرکت مخابرات استان لرستان زمین فرودگاه را خریداری و بازسازی نمودند. حدود ۱۸۰۰ متر باند برای استفاده هواپیماهای پستی کوچک آسفالت گردید و یک اتاق کوچک نگهبانی و یک ساختمان کوچک برای استراحت مسافران ساخته شد. در آن زمان محمدرضا شاه جهت افتتاح خط انتقال برق به خرم‌آباد آمد و به منوچهر اقبال وزیر وقت شرکت نفت دستور داد زمین‌های اطراف فرودگاه خریداری شود و روستای میانگلال که جنب فرودگاه بود به مکان دورتری منتقل گردد.
فرودگاه در سال ۱۳۵۵ از شرکت نفت تحویل گرفته شد و در فردای روز جلسه رسما سازمان هواپیمایی کشوری مسئولیت اداره فرودگاه را برعهده گرفت. حدود ۱۰ نفر استخدام شدند و ۲ دستگاه ماشین آتش نشانی تهیه گردید. گاهی اوقات نیز ماشین آتش نشانی ارتش یا شهرداری کمک می‌کردند. باند آسفالت شد و ۵۰۰ متر به طول باند افزوده گردید.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Site Footer