افزایش پروازهای فرودگاه مهرآباد در نوروز

ا امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (4 امتیازات, متوسط: 4٫50 از 5)
Loading...
در ایام نوروز امسال متوسط پروازهای روزانه این فرودگاه به ۴۴۰ پرواز افزایش می یابد.

به گزارش چارترزنیوز به نقل از ایرنا، «میرسعید صفی نیا» افزود: کمیته تسهیلات سفرهای نوروزی در مهرآباد به منظور ارائه خدمات متفاوت در راستای ارتقا خدمات فرودگاهی به مسافران نوروزی تشکیل شده است.
وی با بیان این که در ایام نوروز بیش از ۴۰ درصد پروازهای داخلی سفرهای نوروزی از مهرآباد انجام می شود٬ گفت: به طور میانگین بیش از ۳۸۰ پرواز در روز از این فرودگاه انجام می شود، اما با توجه به افزایش تقاضا، پیش بینی می کنیم در ایام تعطیلات نوروزی متوسط روزانه پروازها به ۴۴۰ مورد افزایش یابد.
به گفته وی، سال گذشته از ۲۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین بیش از ۶ هزا رو ۸۵۰ پرواز در فرودگاه مهرآباد انجام شده بود و بیش از ۸۳۰ هزار و ۵۰۰ مسافر از مهرآباد جابه جا شدند که در مقایسه با سال ۹۵ بیش از ۱۵ درصد رشد داشت.
صفی نیا در خصوص اهمیت سفرهای نوروزی تاکید کرد: تامین ایمنی و امنیت، ارائه خدمات بهینه فرودگاهی، نظارت برعملکرد شرکت های هواپیمایی و آماده سازی ترمینال ها، نمازخانه ها، رستوران ها و پارکینگ ها و تاکسیرانی از اولویت های خدمت رسانی مستقیم به مسافران فرودگاه مهرآباد است.
مدیرکل فرودگاه مهرآباد گفت: امسال نیز چون سالهای گذشته از ماه های قبل اقدام به روانسازی فرآیندهای اعزام و پذیرش مسافر وآماده سازی زیرساخت های فرودگاهی جهت پذیرش مسافران شده است.
وی با اشاره به اینکه همکاران ما در فرودگاه مهرآباد و تمامی ارگان ها و سازمان ها٬ آمادگی ارائه سرویس های رفاهی و خدماتی را به مسافران دارند٬ گفت: شرکت های هواپیمایی باید از قبل به مسافران جهت زمان و ساعت تاخیرات احتمالی پروازها اطلاع رسانی کنند و در شرایط ویژه نفرات پاسخگو در ترمینال نیز در اختیار داشته باشند تا مسافران در فرودگاه دچار سردر گمی نشوند.
به گزارش ایرنا، سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفند ماه هر سال در سطح کشور آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد و پیش بینی می شود که در این ایام بیش از ۲ میلیون مسافر با هواپیما جابجا شوند.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Site Footer