تحریم ایران مانع تعمیر هواپیما در شیراز

ا امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (هنوز امتیاز دهی نشده است)
Loading...

این هواپیما برای پرواز به یک موتور نو نیاز دارد که به دلیل تحریم های هوایی آمریکا علیه ایران، تامین و ارسال این موتور به ایران با کندی مواجه شده است.

یک هواپیمای نروژی “بوئینگ ۷۳۷ مکس” که ۱۸ روز پیش از دوبی به مقصد اسلو در پرواز بود به دلیل نقض فنی در فرودگاه شیراز به زمین نشست و همچنان این هواپیما به دلیل مشکل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، در ایران مانده است.

به گزارش چارترزنیوز به  نقل از وب سایت ” سیمپل فلایینگ”، این هواپیمای نو بوئینگ جمعه دو هفته پیش از دوبی عازم اسلو بود که به دلیل از کار افتادن یکی از موتورهای هواپیما در فرودگاه شیراز فرود اضطراری کرد.

پس از این فرود اضطراری، ۱۷۰ سرنشین این هواپیما و ۱۸ خدمه آن با یک پرواز اختصاصی از شیراز به اسلو، به نروژ بازگشتند اما هواپیمای نقص فنی دیده همچنان گرفتار تحریم‌های آمریکا علیه ایران در فرودگاه شیراز زمین‌گیر است.

بر اساس گزارش “سیمپل فلایینگ” یک تیم کارشناسی از نروژ به شیراز آمده و نقص آن را بررسی کردند و تشخیص دادند که هواپیما برای پرواز دوباره نیاز به یک موتور جدید دارد.

اما بر اساس این گزارش به دلیل تحریم‌های هوایی آمریکا علیه ایران و نیز تعطیلات سال نو میلادی روند ورود یک موتور جدید بوئینگ به ایران برای سوار کردن روی این هواپیما با موانعی برخورد کرده و این هواپیما همچنان در فرودگاه شیراز مانده است.

هواپیمای نروژی در فرودگاه شیراز

بر اساس این گزارش، مسیر پروازی این هواپیما اساسا از آسمان ایران نبوده است و این هواپیما به دلیل نقض فنی مجبور به عبور از حریم هوایی ایران و نشستن در فرودگاه شیراز شد در حالی که به نوشته این گزارش هم‌اینک هواپیماهای بوئینگی از شرکت‌های هواپیمایی چون “فلای دوبی” و “ترکیش ایرویز” هستند که به شهرهای مختلف ایران پرواز دارند که ممکن است در صورت وجود نقص فنی مشابه پرواز ” دوبی- اسلو”، مشکلات مشابهی برای آنها نیز پیش بیاید.

هواپیمایی “فلای دوبی” یکی از این شرکت‌هاست که هفته ای سه پرواز با هواپیمای مشابه بوئینگ ۷۳۷ از دوبی به شیراز دارد؛ شرکت “ترکیش ایرویز” نیز به صورت هفتگی پروازهایی با این مدل هواپیما از استانبول به شیراز دارد.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Site Footer