حذف پروازهای خارجی فرودگاه آبادان

ا امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (1 امتیازات, متوسط: 4٫00 از 5)
Loading...

معاون فرودگاه آیت الله جمی آبادان با اشاره به حذف پروازهای بین المللی از فرودگاه آبادان گفت: در حال حاضر فرودگاه آبادان به دلیل مسایلی که در بحث ارز وجود دارد و همچنین کاهش میزان استقبال مسافران از سفرهای خارجی، دیگر پرواز خارجی ندارد.

به گزارش چارترزنیوز به نقل از ایسنا ، احسان الواری نژاد با اشاره به حذف پروازهای بین المللی از فرودگاه آبادان اظهار کرد: در حال حاضر فرودگاه آبادان به دلیل مسایلی که در بحث ارز وجود دارد و همچنین کاهش میزان استقبال مسافران از سفرهای خارجی، دیگر پرواز خارجی ندارد.

وی با بیان این‌که الزاما هر فرودگاهی که پرواز خارجی داشته باشد یک فرودگاه بین المللی نیست، افزود: بر اساس تقسیم‌بندی‌هایی که در فرودگاه‌های کشور وجود دارد، فرودگاه آبادان یک فرودگاه بین المللی نیست و یک مرز هوایی است.

معاون فرودگاه آیت الله جمی آبادان تصریح کرد: فرودگاهی بین المللی است که گواهینامه رسمی از سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری داشته باشد. در این زمینه در فرودگاه آبادان در تلاش هستیم تا با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، مجوز بین المللی بودن فرودگاه را دریافت کنیم.

الواری نژاد خاطرنشان کرد: با توجه به بحث ارز، فعالیت شرکت‌های خارجی که به ارائه پروازهای بین المللی اقدام می‌کردند دیگر برای آن‌ها به صرفه نبود و به این دلیل نسبت به جمع‌آوری پروازها چارتر خارجی اقدام کردند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به شرایطی که در بحث عوارض خروج از کشور و ارز مسافرتی به وجود آمد، تقاضا برای سفر به خارج از کشور کاهش پیدا کرد که این مساله نیز در زمینه حذف پروازهای بین المللی از فرودگاه آبادان موثر بود.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Site Footer