لغو پرواز تهران – اهواز

ا امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (1 امتیازات, متوسط: 5٫00 از 5)
Loading...
قرار گرفتن توده بزرگ باران زای الکتریکی در مسیر هواپیماها از تهران به مقصد اهواز، باعث لغو ۲ پرواز به مقصد این شهر شد.

به گزارش چارترزنیوز به نقل از ایرنا محمدرضا رضایی اظهار کرد: قرار گرفتن توده بزرگ ابرهای الکتریکی در مسیر هواپیماهای تهران-اهواز باعث شد تا خلبانان ترجیح دهند پرواز را تا شرایط جوی مناسب به تعویق بیاندازند.
وی ادامه داد: شب گذشته دو پرواز رفت و برگشت تهران به اهواز به دلیل وجود ابرهای الکتریکی لغو شده و دیگر پروازها نیز تا بهبود شرایط جوی با تاخیر مواجه شد.
مدیرکل فرودگاه های خوزستان بیان کرد: پرواز تهران-اهواز-تهران هواپیمایی آتا به شماره ورودی ۵۶۳۵ و خروجی ۵۶۳۶ و پرواز تهران-اهواز-تهران هواپیمایی کارون به شماره ورودی ۲۶۱۲ و خروجی ۲۶۱۳ به دلیل شرایط جوی لغو شدند.
وی با رد ادعای بازگشت این پرواز از میانه راه به فرودگاه مهرآباد توضیح داد: هیچ گزارش مبنی بر بازگشت این هواپیما از میانه راه نداشته و این پرواز، پیش از سفر، از مبدا لغو شده است.
رضایی گفت: پرواز ۸۶۰ هواپیمایی آسمان از مبدا تهران به آبادان نیز شب گذشته به دلیل بدی آب و هوا در ساعت ٢٠:١۵ مجبور به فرود در فرودگاه اهواز شد.
وی ادامه داد: این پرواز پس از تثبیت شرایط جوی، به سمت آبادان پرواز کرد.
فرودگاه بین المللی اهواز با مساحتی بالغ بر ۲۸۰ هکتار و یک باند پرواز در شهر اهواز در جنوب غربی ایران واقع شده‌ و میانگین پروازهای داخلی و خارجی – ورود و خروج این فرودگاه روزانه ۹۰ پرواز است.
هر سال بیش از ۳۲ هزار و ۸۵۰ پرواز در این فرودگاه انجام شده و در ۶ ماهه نخست امسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مسافر جابجا شده که پیش بینی شده تا پایان سال حدود سه میلیون نفر از طریق فرودگاه اهواز تردد کنند.
در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مسافر و در سال ۲۰۱۶، ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از طریق این فرودگاه جابجا شده که رتبه چهارم جابجایی در کشور است.
در حال حاضر مسافران ۱۸۰ کشور با ویزای فرودگاهی می‌توانند بدون ویزا وارد فرودگاه اهواز شده و مجوز ویزای ۹۰ روزه را در خوزستان بگیرند.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Site Footer